יום שבת, 28 במרץ 2015

Danish Spring - Sprint

בשעה טובה התחלתי ביום חמישי את ההכנות לקראת אליפות העולם באוגוסט, ההכנות התחילו כבר בחודש אוקטובר אבל בחו"ל הרבה יותר קל להתאמן הן מבחינת ניווט וכושר ובגלל זה- אני נמצא עכשיו באירופה.

התחרות הראשונה שנקבעה להיות ראשונה היא תחרות ה- Danish Spring, התחרות הינה שלושה ימים ספרינט, מידל ומסלול ארוך.

אתמול השתתפתי בתחרות הספרינט שמשלבת הרבה תחנות עם שינויי כיוון ומהירות מאוד גבוההת בדרך כלל 15-16 דקות לזמן מנצח. הניווט מאוד מהיר ואין זמן לטעויות, צריך לשים לב לכל המעברים שקשה לראות.

אחד הטכניקות החשובות בניווט ספרינט הם לנווט מהר, כלומר לא לעצור ולבחון אצת בחירות הציר, אלא אם אתה רואה את הבחירת ציר לבחור אותה ולדבוק בבחירה הזאת. בניווט ספרינט צריך לקחת החלטה כי ההבדלים בבחירות הציר הם בשניות ולכן צריך לבחור ולהחליט מהר.

בניווט אתמול החלטתי שאני לא מתמהמה ורגע שאני רואה את הדרך לתחנה הבאה אני לא מתלבט כמעט ומחליט מהר.
השיטה הזאת עבדה טוב עד לתחנה 14. כאשר רצתי מתחנה 13 לא ראיתי את המעבר בהמשך השביל ולכן חזרתי לכיוון תחנה 13. בנוסף לתחנה 15 לא ראיתי את האפשרות מימין כי היה קשה לראות את המעבר במפה ולכן הבחירת ציר היחידה מבחינתי הייתה משמאל. כמובן שהשתמשתי בטכניקה החלטה מהירה, ברגע שראיתי החלטתי לרוץ משם.

בתחנות האחרונות איבדתי די הרבה זמן. אחריי 8 דקות הייתי מקום 17 אבל אז איבדתי זמן בבחירות הציר ובשליש האחרון וסיימתי במקום 33. הפסדתי 2:15 דקות למנצח (שהוא גם אלוף העולם המכהן).היום תחרות המרחק הבינוני למרחק של 7.1 קילומטרים עם זמן מנצח של 30 דקות!
מחר המרחק הארוך 18 קילומטרים עם זמן מנצח של 1:30.


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה